ŠTÍSTKA

NADINO ŠTÍSTKO

Dobrý den, jmenuji se Naďa Cigaleová a pocházím z malého městečka Slavonice, které se nachází na jihu Čech.

Spousta lidí na této planetě věří v nebe a peklo. Pokud peklo opravdu existuje, tak jsme ho právě prožili. Když byly synovi 3 roky, tak onemocněl leukémií. Bojovali jsme s lékaři o jeho život a on sám bojoval ze všech nejvíc. Nakonec nemoc porazil a my jsme se naivně domnívali, že máme vyhráno. Po dvou letech zaútočila znova a v daleko horší formě. V době, kdy jsem se chystala na další pobyt se synem v nemocnici, mi lékaři oznámili, že jsem těhotná. Nemohla jsem tedy z důvodu chemoterapie se synem v nemocnici zůstat. Manžel byl zaměstnaný a splácel hypotéku na náš domeček, ve kterém jsme bydleli a který nám dříve, než jsme se z nemocnice vrátili, vzala voda. V srpnu 2002 se prohnala i naší chaloupkou povodeň. Manžel odešel ze zaměstnání, aby mohl se synem v nemocnici zůstat a starat se o něj. Robíka čekala opět chemoterapie a posléze transplantace kostní dřeně. Věděli jsme, že je to opět běh na dlouhou trať. Domeček byl neobyvatelný a tak jsem pobývala převážně na ubytovně. Bylo to velice náročné, hlavně po finanční stránce. Manžel pobíral Péči na osobu blízkou, cca 3900 Kč. Já jsem pobírala téměř stejnou částku rizikového těhotenství. Veškeré naše úspory mizely s hypotékou. Smířili jsme se s tím, že o domeček přijdeme. Začali jsme si plně uvědomovat životní prioritu a to boj o synův život. Léčba nakonec dobře dopadla. Syn byl obdarován novou kostní dření. V té chvíli dostala naše rodina dva nové životy. Narodila se mi dcera Kateřinka a syna jsme vítali zpět do života. Společně jsme po roce mohli odjet domů. Manžel ihned druhý den nastoupil do zaměstnání. Já jsem doma jela na doraz. Bylo to náročné, jak po fyzické, tak psychické stránce. Moje tělo na tyto stavy zareagovalo nemocí. Dnes se tomu ani nedivím. Pobírám invalidní důchod. Plně jsme si uvědomovali, že tuto situaci nemůžeme finančně zvládnout. Až 3x týdně jsme jezdili do Motola a zpět na kontroly (200 km). Doplatky za synovi a moje léky byly neuvěřitelně vysoké. A to stále popisuji jen finanční stránku oblasti lékařské. Potom ale vysvitlo něco jako světlo z té tmy. Dostala jsem možnost seznámit se s paní Evou Čejkovou a její firmou Ženy s.r.o. a ta mi nabídla pomocnou ruku. Mohu si na léky přivydělávat doma a navíc se s Vámi o tyto střípky štěstí podělit. Tuto maličkost jsem pojmenovala Nadino Štístko a věřím, že každá z korálek, které budou zdobit třeba Vaši kabelku, Vám přinese tolik štěstí, kolik ho budete potřebovat.

Hodně zdraví, štěstí a lásky Vám ze srdce přeje Naďa.

Děkuji za podporu.

NADINO ŠTÍSTKO Nr.2


Konečně nastala doba, na kterou jsem se v minulosti tolik těšila....... J

,,Šťístko" bude pomáhat nejenom jako ochránce všech nemocných a zdravé bude před nemocemi ochraňovat, ale bude pomáhat finančně v rodinách, kde jsou děti léčeny pro zhoubnou nemoc. Jeho posláním bude, stejně jako před lety v naší rodině, získané finance z jeho prodeje využít především na doplatky za léky spojené s léčbou leukémie. Z vlastní zkušenosti mohu konstatovat, že v těchto rodinách je i sebemenší finanční příspěvek velice důležitý.

,,Vůbec to není tak, že pomáhat mohou jen ti, co jsou za vodou."

Se srdečným pozdravem

Naďa Cigaleová

Tvůrce Šťístka a zakladatelka Kapičky.

Ve Slavonicích 22.07.2016                                                                                 

ŽENY s.r.o.

Pomohly jsme Nadě Cigaleové, ta teď na oplátku pomáhá ostatním s podobným osudem

Naďa Cigaleová ze Slavonic je žena s velkým "Ž". Když nás před dvěma roky kontaktovala se svým příběhem, byla na dně. Přitom k ŽENÁM s.r.o. se dostala, dalo by se říct, velkou náhodou. "Na náhody ale nevěřím," říká dnes Naďa. Když k nám do Pracovny přišla poprvé, byla na tom psychicky hodně zle a uvažovala i o sebevraždě, její rodinu totiž stihlo několik velkých ran najednou. Vyprávěla o tom, jak se s manželem starají o onkologicky nemocného syna, o povodni, která jim vzala střechu nad hlavou i o těžké finanční situaci, jelikož Nadi manžel musel odejít s práce, aby mohl být se synem v nemocnici - Naďa byla tou dobou totiž podruhé těhotná. Navíc se na ni přeneslo fyzické i psychické vypjetí a kvůli vlastní nemoci musela do invalidního důchodu.

Poté, co Eva její příběh vyslechla, nabraly věci rychlý spád. Eva se jí spolu s ŽENAMI s.r.o. rozhodla pomoci. Dohromady tak vymyslely Nadino Štístko, při jehož tvorbě Naďa zúročila svou zručnost. Navíc se ruční práci mohla věnovat i v nemocnici, kde jí poskytovala vítané rozptýlení a finance, které tolik potřebovala. Štíska jí pomalu vracela do života. "Naďa je báječná ženská, s ohromným životním příběhem. Smekám před ní. Hledat s ní způsob, jak z toho všeho ven, byla pro mne nádherná cesta," říká o Nadě Eva Čejková Vašková, díky které se Štístko prodává jak jednotlivcům, tak i firmám či spřáteleným projektům.

Kromě Štístek Eva Naďu zapojila i do projektu Together we can, ve kterém ji podpořila částkou 20 000 korun. Tu Naďa použila k vydání knihy, kterou napsala když její syn bojoval o život. Minulý rok na podzim navíc byla mezi deseti výherkyněmi soutěže Podnikavá žena roku, kde vyhrála 10 000 korun (Máte zajímavý podnikatelský příběh? Přihlaste se do letošního ročníku!). Ty investovala do bazárku, který založila na podporu lidí s podobným osudem. "Mám ve Slavonicích charitativní bazárek, který finančně pomáhá rodinám dětí, jež se léčí s rakovinou. Peníze tak posloužily na webové stránky projektu a další věci, které jsou s bazárkem potřeba. Navíc mi Eva pravidelně přispívá do bazárku věcmi, pro které si do pražské Pracovny pravidelně jezdím," říká k tomu Naďa Cigaleová. Dnes navíc i peníze za Štístka posílá potřebným. "Budou pomáhat dalším rodinám, které to potřebují," říká k tomu dnes dojatě Naďa a je vidět, že má na krajíčku.

Chcete podpořit rodiny, kde se dítě léčí s rakovinou? Štístko, ve kterém je podle Nadi "tolik štěstí, kolik ho budete potřebovat" si můžete koupit tady. Chcete se s Naďou potkat osobně? Štístko si od ní můžete koupit přímo na akci Den, kdy najdu lásku v Pardubicích.